Messi disainiala: hübriidruum – kontor tööl või kodus

Tagasi Lisatud:

Messi Ehitus ja Sisustus disainiala seekordne fookus on kontori sisustamisel. Kas kontoris töötamine peab olema ainult laua taga ja ebamugav? Kas töötamine võib olla hoopis paindlik ja seejuures mugav? Näitame, et võib. Tulemuseks võib olla hübriidkontor* hübriidtöötajatele*.

Traditsiooniline avatud kontor on sageli suur ruum, kus igal töötajal on oma “nurk” koos töölaua ja pliiatsitopsiga. Tundub, et oled fikseeritud kindlale kohale ning ainus võimalus hinge tõmmata, on jalutada kohvikusse või ühisele puhkealale. Kuna tööstiilid ning -iseloom on ajas muutunud, ei täida avatud kontor sageli enam tänapäeva töötaja vajadusi. Avatud kontori kujundus ei toeta meeskonna- ja loomingulist koostööd. Pidev taustamüra, kolleegide telefonikõned ja jutukatked segavad keskendumist ja töötegemist.

Kas oleks aeg oma kontorid ümber kujundada? Oluline on leida lahendused, mis vastavad tõeliselt konkreetse ettevõtte töötajate vajadustele ning töötavad. Kaasaegne kontor vajab paindlikkust, funtsionaalsust, võimalust eraldumiseks ja koos töötamiseks, puhkamiseks ja lõõgastumiseks. Mõnusalt koos võivad olla kodu, kohvik, puhkeala ja büroo. Tulemuseks on hübriidkontor.

Disainialal tutvustatakse 30 erineva ettevõtte poolt pakutavat disaini

Esindatud on lauad, toolid, riiulid ja valgustid. Erinevad võimalused ruumiakustika parandamiseks: akustilised tornid, vaheseinad ja seinapaneelid, akustiline tugitool privaatseks telefonivestluseks. Ergonoomilised lahendused võimaldavad valida, millise kõrgusega laua taga on soov just täna töötada või hoopis seista tasakaalulaual säästes nii oma selga. Diivanid sobivad nii külalistele ooteruumi kui ka töötajatele lõõgastumiseks, ajurünnakuks või nõupidamisteks. Töökeskkonda annavad hubasust toataimed, padjad, kardinad, maalid, kalendrid jm aksessuaarid. Näidatakse ka erinevaid seina kaunistamise võimalusi nagu puidust seinamosaiik, 3D seinapaneelid ja tapeedid.

*hübriidkontor – kontor, kus puuduvad kindlaid töö tegemise kohad, tööks sobib iga mõnus paik.

*hübriidtöötaja – töötaja, kellele sobib paindlik töö tegemine, paindlik asukoht ja iseloom. Ta töötab kord kodus, kord kohvikus, kord kontori laua taga, kord mugaval diivanil või baaripukil. Vastavalt tundele ja vajadusele.

Disainialal osalevad: Pulk, Made in Hyperborea, NorthVille, Ra Sun, Tamma design, MiDeer, Disainmet, Önwall, Okka, Stankke, Dragonfly, Vuul, Sisustuskoda, SU Valgus, Monika Järg, Cocomari, Pehmö by Mairi Laide, Jalg, Unika taaskasutatud papist kuused, Pillow & Pillow, Tool & Tool, Juniik, Kata Ateljee, Tegude Kalender, Tarmeko, Viks, Tapeedistuudio, Liivi Leppik & Visioon tekstiil, WideHead, KOOSdisain, Hoog.

Disainiala kujundasid sisekujundaja Margit Marsh ja projektijuht Kaili Ojaperv.

Toetab Tartu linn ja Noto.